Valentino Donna EDP Kadın Parfümün Notaları ve Yorumu

Valentino Donna EDP Kadın Parfümün Notaları ve Yorumu Görmek İçin Tıklayınız

Valentino Donna EDP Kadın Parfümün Notaları ve Yorumu

İtalya’nın kokularını eşsiz bir uyum içerisinde barındıran Valentino, her kokusuyla oldukça ön plana çıkan bir parfüm markası. Ürettiği kokular ile biricikliği sağlayan marka, köklü ve engin tecrübesiyle başarılı işlere imza atıyor. Milyonlara kadının kullandığı ‘’ Donna ‘’ markası ile oldukça ön plana çıktı. Kendine has kokusu ve şişe tasarımı ile kadınların sıklıkla tercih ettiği bir seri. Bergamot, Vanilya ve Pudralı kokular ile ön plana çıktığı bu parfümü, oldukça olumlu geri dönüşler aldı. Sizler için Valentino Donna, parfümünü derliyoruz.

Parfüm şişesi bizlere nasıl bir koku olacağına dair küçük ipuçları veriyor. Aseleti ve zerafetini ön plana çıkartarak dikkat çekmek isteyen kadınların tercih edeceği bir kokuyu, şişesiyle betimliyor. Şişe’nin tasarımını oldukça beğendim. Biraz abartılı gibi görünsede oldukça şık duruyor. Parfümün sprey tuşları biraz daha gürleştirebilinirdi.

Koku itibari ile yoğunluk olarak İris, Bergamot, Paçuli, Vanilya, Turunçgil gibi kokuları ön plana çıkarıyor. Yoğun kokuları seven kadınlar, bu parfümü oldukça sevecektir. Biraz daha sade kokuları seven kadınları tatmin edeceğini düşünmüyorum. Özgür ruhlu ve anı yaşayan kadınlar için oldukça mutlu edecek sonuçlar doğuracaktır.

Genel olarak her mevsim kullanabilinir olduğunu düşünüyorum. Parfüm’de yoğunluklu olarak Bergamot ve Vanilya kokuları ön plana çıkıyor. Bu kokular her mevsimde oldukça güzel ve şık durabilecek kokular. Parfüm yaş aralığı olarak yirmi ve yirmi beş yaş üstü kadınlarda daha güzel duracaktır.

Parfüm içerisine barındırdığı İris kökü ile kalıcılık oranını oldukça yüksek saatlerde tutuyor. Benim tenimde ortalama on ile on iki saat arası kaldığını söyleyebilirim. İris, bir parfümde kalıcılık oranını belirleyen güçlü bir bitkidir. Valentino, Donna serisinde de bunu oldukça yoğun bir şekilde sağlıyor. Gün içerisinde her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kokuya sahip. Ben daha çok özel günlerde etkileyici olacağını ve dikkat çekeceğini düşünüyorum.

Parfüm yoğunluk kokusu oldukça yüksek. Akılda kalıcı bir kokuyu, iki ya da üç metreden hissettirebiliyor. Yoğun ve acımsı kokular ile oldukça kusursuz bir sentez gerçekleştirilmiş.  Kalabalık ortamlarda da kokunuzla ön plana çıkma istiyorsanız Valentino Donna tam size göre olduğunu söyleyebilirim.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1