Tom Ford Tobacco Oud EDP Unisex Parfümün Notaları ve Yorumu

Tom Ford Tobacco Oud Unisex Parfümün Notaları ve Yorumunu Görmek İçin Tıklayınız

Tom Ford Tobacco Oud EDP Unisex Parfümün Notaları ve Yorumu

ABD’de üretilen ve kendi başına bir ekol olarak gösterilen Tom Ford markası’nın bir süre önce piyasaya sürdüğü ‘’ Tom Ford Tabacco Oud ‘’ parfümünü sizler için derliyoruz. Erkeksi kokuları ön plana çıkaran, kendi içerisinde biraz daha melonkolikliği anımsatan bir parfüm. En temel kokularını; Tutün  ve Öd Ağacı’ndan alıyor. Odunsu kokular ve baharatın eşsiz birleşimi ile güzel bir koku gün yüzüne çıkıyor. Sizler için Tom Ford Tabacco Oud parfümünü derliyoruz.

İlk olarak şişe tasarımını çok beğendiğimi söyleyebilirim. Şişe, kendi içerisinde kaliteli bir görselliği ön plana koyuyor. Asil ve karizmatik kokusunu, parfüm şişesi ile betimlemeye çalışılmış gibi görünüyor. Ben tasarımını ve görsel esnetiğini oldukça beğendim. Bazı parfüm firmaları, şişe ve kokunun uyumunu önemsemiyorken, Tom Ford Tabacco Oud bu durumu oldukça önemsemiş ve ortaya güzel bir koku çıkmış.

Parfüm genel olarak, oldukça erkeksi bir kokuyu ön plana çıkarıyor. İçerisinde barındırdığı Tütün, Sandal Ağacı, Paçuli, Bahara Çeşnisi ve Viski gibi aramolar, erkeksi bir kokuyu çağrıştırıyor. Ayrıca parfüm  Odunsu ve baharatlı koku ailesinden gösteriliyor. Biraz daha karizmatik erkeklere oldukça yakışacağını düşünüyorum. Akılda kalıcı ve etkileyici bir kokuya sahip.

Parfümün farkedilirlik mesafesi ise ortalama birkaç metre. Kalabalık gruplarda, sıratacak ve uç duracak bir kokuya sahip değil. Aksine sizlere yakınlaşacak kişilerin duyacağı bir yoğunluğa sahip. Günlük yaşantınızda rahatlıkla kullanabileceğinizi düşünüyorum. Ben bu parfümü daha çok özel görüşmelere yakıştırdım. Akılda kalıcı ve etkileyici kokusuyla karşıdaki kişiyi mest edecektir. Teninize daha yakın mesafelerde ise verimliliği taktire şayen.

Kokunun kalıcılık oranı ortalama altı ila yedi saat arası diyebiliriz. Tenimde ortalama bu saatlerde kaldı. Farklı tenlerde, daha fazla ya da daha az kalma ihitmali de bulunuyor. Daha az kalan tenler, gün içerisine bir kere daha tazeleyerek, bu durumu ortadan kaldırabilir. Genel olarak baktığımızda ; aseletini ve karizmasını güçlendirecek erkeklerin tercih etmesi gerektiğini düşünüyorum. İçerdiği odunsu ve baharat kokuları üzerine eklenen tütün ve viski aromaları ile oldukça etkileyici bir koku yaratıyor.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0