Maison Francis Kurdjian Baccarat 540 Rouge EDP Parfümün (Unisex) Notaları ve Yorumu

Maison Francis Kurdjian Baccarat 540 Rouge Parfümün Notaları ve Yorumunu Görmek İçin Tıklayınız

Maison Francis Kurdjian Baccarat 540 Rouge EDP Parfümün (Unisex) Notaları ve Yorumu

Yaklaşık olarak bir haftadır kullandığım kokusu güzel ve kalıcılığı yüksek bir olan, beklenen işi layıkıyla yapabilen ve tavsiye edebileceğim bir parfümdür. Kokusu tatlı ve yumuşak olduğu için bu parfümün kadınlar için yapıldığını düşünenler olabilir, ancak parfüm unisex tarzdadır.

Yaklaşık bir senedir bu parfümü kullanıyorum. Gideceğim bir ortama ben gitmeden evvel parfümün muhteşem kokusu gidiyor. Parfümü üzerine sıkmış olduğum kıyafet yıkanana kadar sanki biraz önce sıkmışım gibi hala ilk kokusunu koruyor. Hatta gerçekliğini abartmadan söyleyebilirim ki parfümü sıktığınız kıyafetinizi elbise dolabına koyduğunuz zaman diğer kıyafetlerinize bile hafif, narin ve naif kokusu siniyor.

Parfümü eşim kendisine almıştı. Ancak ben bu parfümü sadece erkekler için kullanıldığını sanıyordum ve eşimin parfümü anlatması üzerine unisex olduğunu anladım, yani her ikimizde kullanabiliyormuşuz. Parfüm o kadar hafif, kalıcı ve narin bir ürün ki anlatamam. Artık eşimde bende aynı kokuya sahibiz.

Kendisi bir süredir severek kullandığım kokuya sahip parfümdür. Şu sıralar diğer parfümlere bakış favorimdir diyebilirim. Parfüm ilk kullanımda merdiven altı üretim parfümlerin kokusuna alışmış  kişilere pek alışıldık gelmemesi gayet doğaldır. Çünkü amber, yasemin ve sedir ağacı ile harmanlanmış yoğun, tatlı ve yumuşak bir kokuya sahip parfümdür. Şayet kalıcılığı bir süre sonra sönük kalan parfümlerden ve kokusu her ortamda alışıla gelmiş parfümlerden sıkıldıysanız veya gideceğiniz her ortamda yeni bir farklılık arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

Kalitesinden ödün vermeyen bir markanın üretmiş olduğu, kokusu, kalıcılığı, tatlılığı ve yumuşak olmasıyla nam salmış şahane bir parfüm. Tüm ön yargılarınızı ve olumsuz yorumları bir kenara bırakıp kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum. Parfümü siz, eşiniz, kardeşiniz, anneniz ya da babanız, cinsiyet fark etmeden kullanabilirsiniz. Gideceğiniz bir akşam yemeğinde ya da özel bir ortam da bu parfüm kokusu ile sizin farklılığınızı ortaya koyacaktır. Parfümü almadan önce benimde bazıları gibi ön yargılarım vardı; “acaba kokusu bana hoş geldi ama çevreme de hoş gelir mi?” diye düşünüyordum. Daha sonra denemek istedim ve aldıım, gördüm ki çevremden gayet olumlu yorumlar geliyor.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0