Elie Saab Girl Of Now EDP Kadın Parfümün Notaları ve Yorumu

Elie Saab Girl Of Now Kadın Parfümünün Nota Bilgisi Ve Yorumunu Okumak İçin Tıklayınız.

Elie Saab Girl Of Now EDP Kadın Parfümün Notaları ve Yorumu

Elie saab girl of now çok tercih edilen moda markası olmaktadır. Bugün bu harika kadın parfümünü değerlendiriyoruz. Markanın bayan kokuları arasından en sevilen isim olduğunu belirteyim.

Elie Saab modaevinden gelen dev bir devrim niteliği taşımaktadır. Lübnan kökenli olan parfüm kullananlara bağımlılık yaratan özelliklere sahip olmaktadır. Yoğun akorlarla harmanlanmış çok tatlı bir kuku. Hafif sıcak esintileri burnunuza taşıyacak özel bir parfüm. Harmanı da şöyle:

Üst: Mandalina, armut, antep fıstığı

Orta: Portakal çiçeği, manolya, badem

Alt: Paçuli, cashmeran, tonka fasulyesi ve badem sütüdür.

Kokunun yaratıcı olan burnu ise Dominique Ropion, Sophie Labbe.

Altın ve mavi tonların tonlarındaki çiçeklerle donatılmış eşsiz kokusu ve bu katmanlarla harmanlanmıştır.

Benim görüşüm, bu parfüm yoğun kadınsı çiçeklerle ve muhteşem meyvelerle donatılmıştır. Başlangıç olarak çok parıltılı meyve kokuları ön plana çıkıyor. Daha sonra çiçek katmanları kendini belli etmeye başlıyor. Sonrasında portakal çiçeğinin önderliğinde mis gibi badem kokusu harman olmaya başlıyor. Çiçeksi katman her aşamada kendini belli ediyor. Son olarak sahneye çıkan paçuli karakteri biraz değiştirmeye başlıyor. Devamında tekrar sahneye mavi tınlarını barındıran çiçekler çıkarak, harika bir tonlamayı beraberinde getiriyor. Kapanışta oldukça tatlı bademin sofistike yüzü kendini göstermeye başlıyor.

Yoğun ve bazen sıcak yaz günlerini anımsatan çekici bir kokusu var. Kadınsı ve kışkırtıcı özelliklere sahip olması tercih nedenlerinden biri oluyor. Tam bir kadın kokusu olmuş diyebilirim.

Genelde düz bir çizgide ilerlemiyor. Koku tende kaldıkça oryantal bir hava estiriyor. Tam da kışkırtıcı nitelik taşıyor. Tam tene oturduğu zaman mavi ve altın çiçeklerin kokusu evrilmeye başlıyor.

Koku düzlemi çiçek olmakla beraber, meyveler de bu çizgiyi takip ediyor.

Kokunun derinlik ve konfor noktası daha çok tatlı çiçek ve meyveler olmakta. Diğer notalar ise hareket ettikçe ortaya çıkarak, harika bir esans yaymaya başlıyor. Bunlar çiçeklerin yanında daha çok yardımcı pozisyonu alıyor.

Parfümün kalıcılık değeri bende 24 saat etkili oldu. Her mevsim rahatlıkla kullanılabileceği gibi, daha çok kış aylarında tavsiye ediyorum. Çiçek kokusu hakim olduğu için yaz aylarında terli sürülmesi kaydıyla risk teşkil etmiyor.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0