Dolce Gabbana The One Women EDP Kadın Parfümün Notaları ve Yorumu

Dolce Gabbana The One Women Kadın Parfümünün Nota Bilgisi Ve Yorumunu Okumak İçin Tıklayınız.

Dolce Gabbana The One Women EDP Kadın Parfümün Notaları ve Yorumu

2006 yılında piyasaya sürülen ve moda markası olan bayan kokularından Dolce Gabbana the one Women parfümünü değerlendiriyoruz. Adeta çiçek buke midir bilemem ama, oldukça şehvetli ve oryantal bir koku olduğu anlatılmakta.

Oldukça çiçeksi ve son derece yumuşak karaktere sahip bir koku olmakta. Dikkatleri üzerine çekmek isteyen bayanların tercih edeceği bir koku olduğu belirtiliyor.

Harmanı da şöyle

Üst: Şeftali, bergamot, liçi meyvesi, mandalina

Orta : Zambak, erik, yasemin, inci çiçeği

Alt : Amber, misk, vanilya, vetiver

Çiçekler dünyasından harika bir giriş yapılıyor. Vanilya ile sıcak iklimlerin tropikal esintisini barındırmakta.

Benim görüşüm, bu parfümün oldukça yoğun çekici katmanları ile harika bir başlangıç yaptığıdır. Çiçek buketleri her katmanda kendini belli ederek baskınlığını muhafaza ediyor. Daha sonra ara çiçeklerin esintisinde sahneye sıcacık tropikal bir esinti çıkıyor. Bu sayede koku karakterini biraz değiştiriyor. Vanilyanın havası ile bütünleşen çiçek demeti karakteri biraz değiştiriyor. Devamında çiçek buketi vanilya ile süslenerek muhteşem bir koku yayıyor. Kapanışta tatlı bir amber ve odunsu koku birlikte ısınınca sıcacık bir his veriyor.

Yoğun ve bazen uzun süreli aydınlık hissi veren bir tatlığını var. Tam anlamıyla harika bir kadın kokusu olmuş. Üstelik erkekler bu kokuyu kadınların teninden yayılmasını çok seviyorlar.

Genelde düz ilerleyen bir çiçek kokusu var. Tene oturunca çok fazla değişmiyor. Tene tam oturunca çiçek demeti ve vanilya ışıltısı dikkat çekiyor.

Kokunun düzlemi çiçekler, vanilya, odunsu notalar ve amber takip ediyor.

Derinlik noktası ise tropikal çiçekler. Diğer notalar arada bir esinti ile ortaya çıkıp harika bir hava estiriyor. Kalıcılık değeri bende 24 saat etkili oldu. Özellikle kış aylarında çok tercih edilen bir koku olmakta. Yaz aylarında da tercih edilebilir ve duş sonrası kullanılması daha uygun olur. Terle karışması olumsuz bir sonuç getirebilir. Çiçek kokusu hakim olduğu için duşta çıktıktan sonra tene sıkılması risk taşımamanızı sağlayacaktır. Dengeli dozlanırsa muhteşem bir koku olacaktır. Kış aylarında değil ama, yazın dengeli ayarlanmasını tavsiye ediyorum.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0