Creed Aventus EDP Erkek Parfümün Notaları Ve Yorumu

Creed Aventus Erkek Parfümünün Nota Bilgisi Ve Yorumunu Okumak İçin Tıklayınız.

Creed Aventus EDP Erkek Parfümün Notaları Ve Yorumu

Dünya’nın en köklü parfüm evlerinden biri olan CreedAventus, 1760 yılında Fransa’nın başkenti Paris’te kuruldu. Engin ve yüzyıllardır süre gelen tecrübelerini, bilgileri ile özel kokuları yaratmaktadır. Sizler için kısa bir derleme yaptık.

Tam anlamıyla erkekler için tasarlanan bir parfüm. Lavanta kokusu ve tatlı bitkilerin mükemmel sentezi oldukça güzel bir kokuyu yaratmış. Dilerseniz iş yaşantınız ya da günlük yaşantınızda gönül rahatlılığıyla kullanabilirsiniz. Kendine has kokusu ile dikkatleri üzerinde topluyor.

 

Parfümün günlük kalıcılığı ise beni tatmin etti diyebiliriz. Gün başlarken kullandım akşam aynı koku hala üzerimdeydi. Tabi koku ilerleyen saatler de biraz daha seyrekleşmişti.Parfüm’ün yoğunluğunun da seviyeli olduğunu düşünüyorum. Abartılı  denecek yoğun bir kokuya sahip değil. Tam anlamıylsahafif bir kokusunun olduğunu söylenemez. Ne hafif ne de ağır bir yoğunlluğa sahip, ikisinin arasında duruyor.

 

Tenim parfümlere karşı  hassas olmasına rağmen parfümde herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Teni hassas kişilerin kullanmasının daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Ayrıca tenim’de herhangi bir sıkıntı yaratmamasının parfüm'ün doğallığı ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Doğayı, doğal yollar ile taklit eden başarılı bir parfüm.

 

Bu parfümü kesinlikle yaz aylarında kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Ferahlatıcı doğal kokular ile sıcak günlerinizi rahatlatabilir. Günlük yoğun temponuzda istemediğiniz kokuların önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

Ayrıca parfüm'ün tasarımı da oldukça esnetik duruyor. Kokusunu çağırıştıran renk tonlarıyla, özenle üretilmiş gibi duruyor. Tabi parfümlerde  önemli şeylerden biriside hacim büyüklüğü. Bu parfüm’ün hacmi beni tam anlamıyla tatmin etmediğini söyleyebilirim.

Ananas özlerinin kokuları hissedebileceğiniz parfüm olması da oldukça dikkat  çeken bir nokta. Parfüm’de birçok meyvenin kokusunu tadabilmeniz mümkün. Ama bu durumlar oldukça minimal ve seviyesinde de tuttuğunu söyleyebilirim. Zaten parfüm minimalliğini koruyarak, kendine has bir koku yaratıyor.

Yaz’ın sıcaklığını kokunuz ile güzelleştirmek için doğru bir tercih. Birçok kokuyu tek bir parfüme sığdırabilmeyi başarmışlar. Bir yandan tabiatın kokusunu solurken bir yandan da tatlı meyvelerin kokusunu ve daha nicesini soluyabilirsiniz. Genel olarak; yaz ayların’da eşsiz bir kokunun sizlere eşlik etmesini istiyorsanız gönül rahatlılığıyla tercih edebilirsiniz

What's Your Reaction?

like
2
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0